Wyjazd do La Salette

⁄ Dodane:

W terminie od 25 czerwca do 3 lipca 2016 kilka rodzin z naszej wspólnoty, i nie tylko, brało udział w eksperymentalnym wyjeździe do La Salette, dokładnie do Sanktuarium Matki Bożej, która w tym miejscu, na łąkach alpejskich, objawiła się dwojgu dzieciom, pastuszkom, 170 lat temu (w 1846 r, 19 września).

W tym miejscu powstał najpierw kościół, a ponieważ ciągle przybywało pielgrzymów powstało też zgromadzenie księży saletynów, którzy obecnie posługują na całym świecie, również w Polsce. Jest to miejsce szczególnie poświęcone Matce Bożej Pojednania grzeszników, w tym miejscu nawróciło się wiele osób, jako pierwszy ojciec chłopca, któremu objawiła się Matka Boża – Maximina.

Spędziliśmy w domu pielgrzyma przy sanktuarium wspaniały czas, pełen przeżyć duchowych, poświęcony też na wspaniałe wycieczki w Alpy – zdobyliśmy szczyty Gargas (2200 m n.p.m.) i schronisko Refuge du Pigeonnier („Gołębnik”) na wys. 2500 m n.p.m., na zboczu Crete de l`Orient.

Eksperyment, czyli wyjazd, się udał. Oprócz wycieczek i udziału w nabożeństwach, udało się zrealizować 4 spotkania typu rekolekcyjnego o tematyce dialogowej. Mamy nadzieję, że uda się to powtórzyć w przyszłym roku.

Ekipa z La Salette

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj