Weekend dla Narzeczonych

⁄ Dodane:

W dniach 23-25 lutego 2018 roku odbyły się rekolekcje dla narzeczonych w Domu rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej. Uczestniczyło w niej19 par, które przyjechały z różnych stron Polski. Prowadzącymi byli ks. Włodzimierz Machura, Adam i Agnieszka Górniakowie, Gosia i Andrzej Kędziorscy oraz debiutujący w tej roli Gosia i Piotr Mikowie. Wykład o naturalnych metodach płodności poprowadzili Iwona i Krzysztof Łukasikowie. Uczestnicy wyjechali bardzo zadowoleni.

Oto niektóre wypowiedzi na zakończenie spotkania:
„Rekolekcje ukazały mi prawdziwe poglądy mojego narzeczonego, który zawsze zręcznie unikał odpowiedzi na trudne tematy. Tu nie miał gdzie ucieć i „zmuszony” był do rozmowy. Dodatkowo cieszyłam się, że zobaczył jak wyglądają rekolekcje, ponieważ nigdy nie brał udziału w takim wyjeździe.”

„Szczególnie ważne były dla mnie tematy wyjścia z domu i uwolnienia się od rodziców, przerwania niewidzialnej pępowiny, która nas zniewala w dorosłym życiu, uniemożliwia świadome wejście w dorosłość.”

„Rekolekcje wniosły dużo prawdy w nasz życie. Od roku próbujemy rozmawiać szczerze i w pewnym momencie zatrzymujemy się. Odpowiedziały na próbę nazwania tego, że jesteśmy w kryzysie oraz doprecyzowania dlaczego. Wyjeżdżam bez niepokoju, ale z bólem serca, bo czeka nas albo budowanie od początku, albo rozstanie.”

„Dowiedzieliśmy się jak daleko jesteśmy od siebie. Jak mocno rozbieżne były nasze interpretacje rzeczywistości. Jak daleko nam do stworzenia zdrowych relacji gwarantujących rozwój naszego ewentualnego małżeństwa.”

„Potrzebowaliśmy chwili dla siebie, czasu na rozmowę w pełnym skupieniu. Warunki do tego były idealne. W ciągłym pośpiechu życia codziennego niezmiernie ciężko byłoby znaleźć tyle czasu osiągnąć takie skupienie.”

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj