Weekend dla małżonków diecezji gliwickiej

⁄ Dodane:

Dla diecezji gliwickiej w dniach 16-18 października 2015 r. w domu rekolekcyjnym w Zabrzu-Biskupicach odbył się Weekend dla małżonków, w którym uczestniczyło 7 par małżeńskich, ksiądz Marcin Gruszka oraz 3 pary animatorów: Gosia i Jacek Parzyk, Asia i Julian Faron oraz Ewelina i Adam Borowy. Przewodnictwo  duchowe sprawował ksiądz Józef Gut.

Dla wszystkich uczestników był to czas wyciszenia, refleksji oraz pogłębienia relacji z samym sobą, ze współmałżonkiem i z Panem Bogiem. Na weekendzie panowała atmosfera radości, spokoju, wzajemnej życzliwości i zaufania. 

Większość par małżeńskich wyraziło chęć dalszego pogłębiania dialogu, poprzez możliwość uczestniczenia w Małych Grupach. Ubogacające dla wszystkich były końcowe świadectwa uczestników rekolekcji.

 

Oto kilka wypowiedzi uczestników:

„Pragnę podziękować Panu Bogu, że mogłam uczestniczyć w tym weekendzie, że doświadczyłem tylu wewnętrznych przeżyć. Czuję pragnienie być blisko męża. Byłam szczęśliwa, że poprzez dialog mogliśmy być blisko siebie. To był czas specjalnie przygotowany dla nas.”

„Uświadomiłem sobie, że mam prawo do swoich uczuć. Wielkim darem była dla mnie  Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich”.

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj