Rekolekcje w Zakrzowie

⁄ Dodane:

Od 26 czerwca do 3 lipca, w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym Caritas im. Jana Pawła II, w Zakrzowie k. Wadowic, odbył się pierwszy turnus wakacyjnych rekolekcji rodzinnych prowadzony przez naszą wspólnotę.

Małżeństwa animatorów prowadziły dwie grupy, które realizowały ten sam temat, tzn. Dialog. Dwóch księży: Przemek i Michał, dbało o naszą duchowość. W trakcie pobytu odwiedził nas ks. Józef.

W turnusie uczestniczyły 22 małżeństwa, w zdecydowanej większości z dziećmi. Podczas spotkań tematycznych, o dzieci i młodzież dbali nasi opiekunowie oraz kleryk Marcin, którzy oprócz czasu spędzonego na grach i zabawach, również wprowadzali dzieci w tematy związane z zasadami dialogu.

Czas wolny spędzaliśmy grając w siatkówkę, spacerując po okolicznych górach, czy też zwiedzając okoliczne miasta. Niektórzy z nas po raz pierwszy zwiedzili Sanktuarium oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach czy też Lanckoronę. Wspaniałym pomysłem okazał się bieg terenowy na orientację, w lesie wokół ośrodka, którego pomysłodawcą był Michał, jeden z uczestników rekolekcji. W biegu uczestniczyło 10 grup, w każdej po 2-4 osoby, również dzieci.

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj