Wakacje Rodzinne

Wakacje Rodzinne

Co? Gdzie? Kiedy?

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

FORMULARZ

Dla kogo i gdzie?

W miesiącach wakacyjnych, prowadzimy wyjazdowe turnusy, przeznaczone dla całych rodzin. Mają one charakter wypoczynkowo-rekolekcyjny. Przyjeżdżają na nie małżeństwa z dziećmi lub bez, ale również osoby samotne, które chcą ten czas spędzić razem z nami.

Wyjazdy wakacyjne często organizujemy w znanych miejscowościach wypoczynkowych i trwają one 9 dni. Do tej pory wyjeżdżaliśmy w góry, np. do Rabki, Czarnej Góry czy Zakrzowa, nad morze, do Wisełki, do Rokitna k. Zielonej Góry. Dla aktywnych małżonków po raz pierwszy odbędą się rekolekcję w czasie wędrówki po górach.

 W jakim celu?

Po pierwsze, aby odpocząć, bo przecież w wakacje, każdemu należy się odpoczynek od codziennych obowiązków. Plan dnia jest tak opracowany, aby każdego dnia było dużo czasu, podczas którego można przebywać razem ze sobą i zwiedzać najbliższe okolice.

Po drugie, aby przez udział w warsztatach poznawać lepiej siebie oraz pogłębiać relacje w rodzinie, jak i z innymi ludźmi. Program rekolekcji jest przygotowywany i prowadzony przez pary animatorów oraz kapłanów z naszego ośrodka. Tematykę rekolekcji stanowią zagadnienia związane z dialogiem małżeńskim, jak również inne zagadnienia. Podczas spotkań tematycznych, zawsze zapewniona jest opieka do dzieci, które również mają okazję do pracy w swoich grupach wiekowych.

Przykładowe tematy podejmowane podczas wcześniejszych rekolekcji: Dialog, Ojcostwo, Zakorzenieni w godności, Dom na skale, Rola kobiety, Świętowanie, Uzdrowić miłość, Wychowywanie do odpowiedzialności, Przełamywanie barier.

Dla osób uczestniczących po raz pierwszy w naszych turnusach, proponujemy cykl rekolekcji, tematycznie związany z rozwijaniem więzi małżeńskiej.

Kogo spotkacie?

Oprócz par prowadzących i kapłana, którzy poprowadzą nasze rekolekcje, będziecie mogli spotkać też inne małżeństwa. Chcemy, aby ten czas letniego wypoczynku, rodziny spędzały razem z innymi małżeństwami, ale głównie razem ze sobą i ze swoimi dziećmi.

Opis turnusów:

Zaborówiec 16 – 24.08.2021 (BRAK MIEJSC – ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ)

Zgłoszenia: Edyta i Paweł Jarczyk
tel. 604 421 436 (dostępność w godz. 18:00 – 20:00)
e-mail: zgloszenia.turnus.animatorow@spotkaniamalzenskie.pl

Rekolekcje będą odbywać się w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Poznańskiej im. Świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Zaborówiec leży w Przemęckim Parku Krajobrazowym. Okala go kilkanaście jezior rozłożonych w promieniu od 1-15 km od Zaborówca. Na większości jezior funkcjonują plaże, przystanie, wypożyczalnie sprzętu. Przemęcki Park Krajobrazowy przystosowany jest do wycieczek rowerowych i pieszych.

W Ośrodku znajdują się:

Miejsca, które warto odwiedzić:

Istotną zaletą okolicznych źródeł jest duża ilość rozpuszczonych w nich soli mineralnych.

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

Sobieszewo 2 – 10. 07. 2021. (BRAK MIEJSC)

Osoba kontaktowa:
Barbara Machowicz
Tel: 660-679-374
e-mail: basiamach5@wp.pl

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy prowadzony przez Siostry Franciszkanki położony jest na Wyspie Sobieszewskiej, blisko morza, wśród zieleni, z widokiem na Martwą Wisłę. Wspaniała, szeroka plaża zachęca do spacerów i wypoczywania. Dodatkowo obszar Wyspy jest doskonale dopasowany do spacerowania czy jazdy na rowerze. Miejsce bezpieczne dla dzieci.

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

Istotną zaletą Wyspy jest jej przynależność do aglomeracji Trójmiasta, co oznacza sprawną komunikację publiczną i łatwy dojazd samochodowy do Gdańska, Sopotu czy nawet Gdyni. Blisko jest Krynica Morska oraz niezwykle ciekawy Malbork.

W Ośrodku udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, specjalnie przygotowany plac zabaw dla dzieci.

Tematy:
1. Dialog małżeński „My i nasze dzieci”
2. Dialog małżeński „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny…”
3. Grupa młodzieżowa

Rabka 24.07. – 1.08.2021. (BRAK MIEJSC – ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ)

Osoba kontaktowa: Małgorzata Parzyk
Tel: 660-561-471
e-mail: parzykm@gmail.com

Miejsce nie potrzebuje specjalnej rekomendacji – mnóstwo atrakcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi (Rabkoland, basen, park linowy, urządzenia rekreacyjne w parku, występy w amfiteatrze i in.)

Na spotkania z dialogiem małżeńskim zapraszamy codziennie.

W ośrodku mamy do dyspozycji pokoje gościnne: 1, 2, 3 i 4- osobowe. Na każdym piętrze jest aneks, gdzie można przygotować sobie gorący napój.
Na terenie naszego domu znajdują się dwie kaplice: mała na Vp. i duża na parterze – na ok. 80 – 100 osób. Jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. i wspólnotowej modlitwie codziennie. Posiadamy dużą salę gimnastyczną, którą można wykorzystać na większe spotkania oraz dwie świetlice.
Będą propozycje wycieczek pieszych po otaczających Rabkę pasmach górskich: Gorcach i Beskidzie Wyspowym.
http://www.rabka.laski.edu.pl/

Tematy:
1. Dialog – Ład w relacjach
2. Dialog -Małżeńskie SuperMoce

Rokitno 10 – 18.07.2021 (BRAK MIEJSC – ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ)

Osoba kontaktowa: Jolanta Sadowska
Tel: 501-218-945
e-mail: wakacje.malzenskie@op.pl

Niezwykłe miejsce w Polsce zachodniej w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego.

Maleńka wioska pomiędzy jeziorami, a w niej „Częstochowa” ziem zachodnich – bazylika Matki Bożej Rokitniańskiej z początków XVIII wieku, czyli Santuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
Wielką atrakcją są ukryte pomiędzy dwoma jeziorami – Lubikowskim i Rokitniańskim, pośród bujnej zieleni tysięcy drzew i krzewów, wzdłuż usłanej kamykami drogi o długości 4,5 km, 32 stacje Kalwarii Rokitniańskiej. Jest to jedyne takie miejsce w zachodniej Polsce.
Mamy też do dyspozycji plażę nad jeziorem Lubikowskim, z możliwością wypożyczenia sprzętu (kajaki, łódki itp.), oddaloną o 4 km. Zapewniony parking.

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

Ciekawe miejsca w okolicy – Międzyrzecki rejon umocniony (fortyfikacje), Gorzów Wielkopolski, Paradyż w Gościkowie k/Międzyrzecza

Tematy:
1. Dialog małżeński – Nasza codzienność
2. Dialog małżeński –
3. Wychowanie do odpowiedzialności

Piwniczna 16 – 24.08.2021. (BRAK MIEJSC – ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ)

Osoba kontaktowa: Bernadeta Stano
Tel: 503-864-394
e-mail: bernadeta.stano@op.pl

Rekolekcje będą odbywały się w Ośrodku Rekolekcyjno-Misyjnym w Piwnicznej.

Ośrodek oferuje komfortowe pokoje, jadalnię, kaplicę oraz salę konferencyjną. Ponadto dysponuje boiskiem i placem zabaw dla dzieci. Piwniczna Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa położona nad zakolami Popradu, u stóp Beskidu Sądeckiego. Słynie przede wszystkim ze źródeł wód leczniczych. Kilkaset metrów od Ośrodka funkcjonuje otwarte kąpielisko. Z Piwnicznej można wybrać się na wycieczkę do Starego Sącza, Szczawnicy, Krynicy, Niedzicy nad Dunajcem, Muszyny (Ogrody Biblijne i Sensoryczne) czy najbliżej położonej miejscowości: Rytro. Miejsca te łączą szlaki turystyczne (piesze i rowerowe) i rzeka (spływy łodziami Doliną Popradu z Piwnicznej do Rytra), w pobliżu znajduje się sanktuarium w Litmanovej (miejsca objawień Matki Bożej), Zamek w Starej Lubovni, baseny termalne na Słowacji.

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa. W czasie zajęć zapewniona będzie opieka dla dzieci. Dodatkowo będzie też zorganizowana grupa młodzieżowa.

http://www.orm.sma.pl/kontakt
https://www.noclegowo.pl/atrakcje/piwniczna-zdroj/

Tematy:
1. Abraham to Ty
2. Dialog – „Dom na skale”
3. Grupa młodzieżowa

Zakrzów 15-23.08.2021. (BRAK MIEJSC – ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ) RODZINA 4 OSOBY WZWYŻ

Osoba kontaktowa: Barbara Graczek
Tel: 510-252-122
e-mail: graczekb@gmail.com

http://www.zakrzow.caritas.pl/

Ośrodek Wczasowo-Rekolekcyjny im. Jana Pawła II:

• W otoczeniu górskiej przyrody, 3 km od najbliższej miejscowości i z dala od ruchliwych dróg wypoczynek i odprężenie przychodzi naturalnie. Piękne otoczenie ośrodka zachęca do wędrówek. Jeśli dodamy do tego znakomitą, zdrową kuchnie, przepis na udany wypoczynek jest gotowy.
• Z Zakrzowa blisko mamy do Wadowic, Suchej Beskidzkiej i Kalwarii Zebrzydowskiej – miejsca na bardzo udane popołudniowe wycieczki.
• Dla gości – dostęp do sali gimnastycznej (profesjonalnie wyposażonej) oraz siłowni. Budynek posiada windę. Obok budynku znajduje się kompleks sportowy oraz kilka miejsc ogniskowych i dwie altanki.
• Nowoczesny kompleks sportowy składa się z dwóch boisk przygotowanych do gry w: tenisa ziemnego, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Boiska posiadają sztuczną nawierzchnię i są ogrodzone.
• Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

Tematy:
1. Dialog z Panem Bogiem
2. Narzędzia do budowania relacji z dzieckiem

Stary Sącz 18 – 26.07.2021. (BRAK MIEJSC – ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ)

Osoba kontaktowa: Małgorzata Kędziorska
Tel: 508-081-890
e-mail: goskak1@tlen.pl


Dom Pielgrzyma Opoka przy ołtarzu Papieskim w Starym Sączu jest obiektem o standardzie hotelu ***, posiadającym doskonałą lokalizację, sprzyjającą wypoczynkowi, modlitwie i spotkaniom. Położony w widłach Dunajca i Popradu jest idealnym miejscem na organizowanie wycieczek i spływów.

http://www.centrumopoka.pl/g/148,OPOKA_galeria

Dom oferuje jadalnie na ponad 100 osób, kawiarenkę z kominkiem, 3 sale konferencyjne, kaplicę, dostęp do bezprzewodowego internetu, parking, miejsce zabaw dla najmłodszych, grill, wypożyczalnię kajaków.

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

Tematy:
1. Dialog
2. Rola ojca w rodzinie