Wakacje Rodzinne

Wakacje Rodzinne

Co? Gdzie? Kiedy?

Dla kogo i gdzie?

W miesiącach wakacyjnych, prowadzimy wyjazdowe turnusy, przeznaczone dla całych rodzin. Mają one charakter wypoczynkowo-rekolekcyjny. Przyjeżdżają na nie małżeństwa z dziećmi lub bez, ale również osoby samotne, które chcą ten czas spędzić razem z nami.

Wyjazdy wakacyjne często organizujemy w znanych miejscowościach wypoczynkowych i trwają one 9 dni. Do tej pory wyjeżdżaliśmy w góry, np. do Rabki, Czarnej Góry czy Zakrzowa, nad morze, do Wisełki, do Rokitna k. Zielonej Góry. Dla aktywnych małżonków po raz pierwszy odbędą się rekolekcję w czasie wędrówki po górach.

 W jakim celu?

Po pierwsze, aby odpocząć, bo przecież w wakacje, każdemu należy się odpoczynek od codziennych obowiązków. Plan dnia jest tak opracowany, aby każdego dnia było dużo czasu, podczas którego można przebywać razem ze sobą i zwiedzać najbliższe okolice.

Po drugie, aby przez udział w warsztatach poznawać lepiej siebie oraz pogłębiać relacje w rodzinie, jak i z innymi ludźmi. Program rekolekcji jest przygotowywany i prowadzony przez pary animatorów oraz kapłanów z naszego ośrodka. Tematykę rekolekcji stanowią zagadnienia związane z dialogiem małżeńskim, jak również inne zagadnienia. Podczas spotkań tematycznych, zawsze zapewniona jest opieka do dzieci, które również mają okazję do pracy w swoich grupach wiekowych.

Przykładowe tematy podejmowane podczas wcześniejszych rekolekcji: Dialog, Ojcostwo, Zakorzenieni w godności, Dom na skale, Rola kobiety, Świętowanie, Uzdrowić miłość, Wychowywanie do odpowiedzialności, Przełamywanie barier.

Dla osób uczestniczących po raz pierwszy w naszych turnusach, proponujemy cykl rekolekcji, tematycznie związany z rozwijaniem więzi małżeńskiej.

Kogo spotkacie?

Oprócz par prowadzących i kapłana, którzy poprowadzą nasze rekolekcje, będziecie mogli spotkać też inne małżeństwa. Chcemy, aby ten czas letniego wypoczynku, rodziny spędzały razem z innymi małżeństwami, ale głównie razem ze sobą i ze swoimi dziećmi.

 

Terminy rekolekcji na 2020 rok

27.06. – 5.07.2020 Sobieszewo                                 zgłoszenia    Basia i Przemek Machowicz     tel. 660 679 374     basiamach5@wp.pl

formularz zgłoszeniowy i dane do wpłaty zaliczki znajdują się na końcu strony

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy prowadzony przez Siostry Franciszkanki położony jest na Wyspie Sobieszewskiej, blisko morza, wśród zieleni, z widokiem na Martwą Wisłę. Wspaniała, szeroka plaża zachęca do spacerów i wypoczywania. Dodatkowo obszar Wyspy jest doskonale dopasowany do spacerowania czy jazdy na rowerze. Miejsce bezpieczne dla dzieci.

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

Istotną zaletą Wyspy jest jej przynależność do aglomeracji Trójmiasta, co oznacza sprawną komunikację publiczną i łatwy dojazd samochodowy do Gdańska, Sopotu czy nawet Gdyni. Dodatkowo, niemal po sąsiedzku, mamy Krynicę Morską oraz niezwykle ciekawy Malbork, co daje możliwość aktywnego spędzania czasu, poznając perły historii Pomorza.

W Ośrodku udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, specjalnie przygotowany plac zabaw dla dzieci.

TEMATY:
1) Przełamywanie barier
2) Szkoła dla rodziców
3) Dialog

BRAK WOLNYCH MIEJSC

29.06. – 7.07.2020 Rabka I      zgłoszenia    Gosia i Jacek Parzyk     tel. 660 561 471    parzykm@gmail.com

formularz zgłoszeniowy i dane do wpłaty zaliczki znajdują się na końcu strony

Miejsce nie potrzebuje specjalnej rekomendacji – mnóstwo atrakcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi (Rabkoland, basen, park linowy, urządzenia rekreacyjne w parku, występy w amfiteatrze i in.)

Na spotkania z dialogiem małżeńskim zapraszamy codziennie.

W ośrodku http://www.rabka.laski.edu.pl/ mamy do dyspozycji pokoje gościnne: 1, 2, 3 i 4- osobowe. Na każdym piętrze jest aneks, gdzie można przygotować sobie gorący napój.
Na terenie naszego domu znajdują się dwie kaplice: mała na Vp. i duża na parterze – na ok. 80 – 100 osób. Jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. i wspólnotowej modlitwie codziennie. Posiadamy dużą salę gimnastyczną, którą można wykorzystać na większe spotkania oraz dwie świetlice.

Będą propozycje wycieczek pieszych po otaczających Rabkę pasmach górskich: Gorcach i Beskidzie Wyspowym.

1 GRUPA
TEMAT:
1) DIALOG

2 GRUPA
TEMAT:
1) DIALOG

8.07. – 16.07. 2020 Rabka II                                  zgłoszenia    Gosia i Jacek Parzyk     tel. 660 561 471     parzykm@gmail.com

formularz zgłoszeniowy i dane do wpłaty zaliczki znajdują się na końcu strony

Szczegółowe informacje – tak jak turnus Rabka I

1 GRUPA
TEMAT:
1) DIALOG

2 GRUPA
TEMAT:
1) DIALOG

3.07. – 11.07. 2020 Rokitno                                 zgłoszenia    Gosia Kędziorska     tel. 508 081 890     mk.kedziorska@gmail.com

formularz zgłoszeniowy i dane do wpłaty zaliczki znajdują się na końcu strony

Niezwykłe miejsce w Polsce zachodniej w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego.

Maleńka wioska pomiędzy jeziorami, a w niej „Częstochowa” ziem zachodnich – bazylika Matki Bożej Rokitniańskiej z początków XVIII wieku, czyli Santuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.
Wielką atrakcją są ukryte pomiędzy dwoma jeziorami – Lubikowskim i Rokitniańskim, pośród bujnej zieleni tysięcy drzew i krzewów, wzdłuż usłanej kamykami drogi o długości 4,5 km, 32 stacje Kalwarii Rokitniańskiej. Jest to jedyne takie miejsce w zachodniej Polsce.
Mamy też do dyspozycji plażę nad jeziorem Lubikowskim, z możliwością wypożyczenia sprzętu (kajaki, łódki itp.), oddaloną o 4 km. Zapewniony parking.

Ciekawe miejsca w okolicy – Międzyrzeckie fortyfikacje, Gorzów Wielkopolski.

TEMATY:
1) „DIALOG”
2) „Wychowanie do odpowiedzialności”

 

19 – 27. 08. 2020 Piwniczna                            zgłoszenia    Barbara i Mirek Graczek    tel. 510 252 122     basiagracz@interia.pl

formularz zgłoszeniowy i dane do wpłaty zaliczki znajdują się na końcu strony

Rekolekcje będą odbywały się w ośrodku Rekolekcyjno Misyjnym w Piwnicznej.

Piwniczna Zdrój to miasto nad Popradem w powiecie nowosądeckim liczące 6000 mieszkańców. Jako Królewskie Wolne Miasto Piwniczna powstało w 1348 r. na mocy dekretu Kazimierza Wielkiego. Posiada źródła wodorowęglanowo – magnezowo – wapniowo – żelaziste o działaniach neutralizujących sok żołądkowy i działające przeciwzapalnie. Pomagają one w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, nieżycie żołądka, stanach zapalnych jelit, wspomagają leczenie cukrzycy i zapalenia trzustki, dostępne dla ogółu.

W pobliżu: Krynica Zdrój, Muszyna, Nidzica nad Dunajcem, Rytro.Piękne szlaki turystyczne, rzeka, basen. Możliwy spływ Doliną Popradu.

Ślady kultury Łemków. Piwniczna-Zdrój jest położona przy granicy polsko-słowackiej – możliwość skorzystania m.in. z basenów termalnych na Słowacji (ok. 35 min jazdy samochodem) jest sanktuarium Matki Bożej w Litmanovej (miejsce objawień M.B.)

Spotkania z dialogiem małżeńskim będą się odbywały codziennie, podobnie jak wspólnotowa Msza św. i modlitwa.

W czasie zajęć zapewniona opieka dla dzieci

http://www.orm.sma.pl/kontakt
https://www.noclegowo.pl/atrakcje/piwniczna-zdroj/

TEMATY:
1) „Świętowanie” – (zapisy na listę rezerwową)
2) ”Rola ojca”
– (zapisy na listę rezerwową)

    

Przy zgłoszeniu należy podać ilość osób, wiek dzieci i dane kontaktowe. O wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata zaliczki (100,00 zł od osoby). W przypadku Sobieszewa, za względu na bardzo duże zainteresowanie, prosimy o wpłatę zaliczki do końca miesiąca (grudnia), natomiast pozostałe turnusy – do końca marca. W przypadku przekroczenia limitu lub braku zaliczki zgłoszenie zostanie umieszczone na liście rezerwowej.

nr konta:

PEKAO I O. w Jaworznie
23 1240 1356 1111 0010 1233 9421
Parafia Św. Elżbiety Węgierskiej
ul. Sobieskiego 1
43-600 Jaworzno